• 5th BLATIC CONFERENCE ON MULTIPLE SCLEROSIS AND AUTOIMMUNE DISORDERS

  13th of April, 2018
  Park Inn by Radisson Riga Valdemara
  Krogus street 1, Riga


  REĢISTRĒŠANĀS FORMA: https://goo.gl/xjtKLh
  11.00 – 11.15 Welcome and introduction
  Andrejs Millers

  SESSION I
  Chairs: Andrejs Millers, Sten Fredrikson

  11.15 – 12.00 Immunological changes and therapeutic targets in MS
  Sten Fredrikson (Stockholm, Sweden)

  12.00 – 12.45 There is MS in my family – do I get also MS?
  Katrin Gross-Paju (Tallin, Estonia)

  12.45 – 13.00 Case presentation: Genetic disease with white matter lesions
  Aive Liigant (Tartu, Estonia)

  13.00 – 14.00 Lunch  SESSION II
  Chairs: Katrin Gross Paju, Aksel Siva

  14.00 – 14.30 MRI in MS impact of new McDonald criteria
  Sarmīte Dzelzīte (Riga, Latvia)

  14.30 – 14.45 Case presentation: Demyelinating disorders of childhood –
  from symptoms to diagnosis
  Signe Šetlere, Marija Čehoviča, Guntis Rozentāls (Riga, Latvia)

  14.45 – 15.30 Common Clinical and Imaging Conditions Misdiagnosed as MS:
  A Current Approach to the Differential Diagnosis of MS
  Aksel Siva (Istanbul, Turkey)

  15.30 – 15.45 Treatment complications changing clinical features of MS: JCV positivity
  Jolanta Kalnina, Anita Paegle, Maira Murziņa, Sandra Orbidāne, Natālija Mjadkova
  (Riga, Latvia)

  15.45 – 16.00 Autologous bone marrow transplantation in highly active MS: experience at Vilnius University
  Hospital Santaros Klinikos
  Natasa Giedraitiene, Rasa Kizlaitiene, Gyntaras Kaubrys, Valdas Peceliunas,
  Laimonas Griskevicius (Vilnius Lithuania)

  16.00 – 16.15 Cardiovascular autonomic dysfunction in MS
  Madara Lazdāne, Guntis Karelis (Riga, Latvia)

  16.15 – 16.30 Factors associated with falls in patients with MS
  Egle Sukockiene, Renata Balnyte, Dalia Mickeviciene (Kaunas, Lithuania)

  16.30 – 17.00 Cofee break


  SESSION III
  Chairs: Rasa Kizlaitiene, Dalia Mickaviciene

  17.00 – 17.45 Overview of paraneoplastic syndromes
  Sandra Ütt (Tallin, Estonia)

  17.00 – 17.45 Overview of paraneoplastic syndromes
  Sandra Ütt (Tallin, Estonia)

  17.45 – 18.00 Case presentation: Paraneoplastic myopathy
  Viiu-Marika Rand (Tallin, Estonia)


  18.00 – 18.15 Case presentation: Paraneoplastic subacte encephalopaty
  Jānis Mednieks, Elīna Pūcīte, Evija Miglāne (Riga, Latvia)

  18.15 – 18.30 Paraneoplastic myasthenia-like syndrome
  Ramune Buneviciute, Ausra Klimasauskiene (Vilnius, Lithuania)


  18.30 – 18.50 Case presentation: Evaluation of ataxia in MS patients in clinical setting using inertial sensors
  Agne Ovcinikova, Gyte Pakulaite, Rasa Kizlaitiene, Natasa Giedraitiene,
  Gintaras Kaubrys, Jurgita Ziziene, Julius Griskevicius (Vilnius, Lithuania)

  18.50 – 19.15 Discussion

  19.30 Dinner

 • "Masterclasses of Vertigo", 2013 Tallink Hotel Riga

  2013. gada 7. novembrī, viesnīcā Tallink Hotel Riga, Neiroloģijas attīstības fonds sadarbībā ar kompāniju Abbott nu jau piekto reizi rīkoja ikgadējo konferenci "Masterclasses of Vertigo", ko vadīja RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītājs, prof. Andrejs Millers. Konferences laikā dalībniekiem bija iespējams gūt plašu informāciju par centrālu un perifēru reiboni, noklausīties ārzemju lektoru videolekciju, kā arī piedalīties diskusijās ar vadošajiem reiboņa speciālistiem.

  Konferences lektoru vidū bija prof. Ināra Logina - RSU Neiroloģijas katedras asociētā profesore ar lekciju par centrālu vestibulāru reiboni; prof. Ligija Ķīse - P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Otorinolaringoloģijas klīnika, izglītoja par perifēru vestibulāro reiboni un Menjēra slimību; dr. Inese Kamša un dr. Ildze Krieviņa no Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas prezentēja divus klīniskus gadījumus.

  Videolekcijā ārzemju vadošie reiboņa speciālisti - prof. H. Kingma (Nīderlande), prof. M. Strupp (Vācija) un dr. M. Lacour (Francija) dalījās reiboņa diferencēšanas, šo pacientu izmeklēšanas un ārstēšanas pieredzē.

  Konferences noslēgumā tika prezentēta reiboņa vadlīniju 4. daļa - par vestibulāra reiboņa cēloņiem un asociētām slimībām.

  Konferencē piedalījās gandrīz 80 ārstu.

 • "Jauni izaicinājumi un iespējas smadzeņu slimību ārstēšanā", 2013 Islande Hotel

  Eiropā 2013. gada maija mēnesis ir pasludināts par Smadzeņu mēnesi, sakarā ar ko visā Eiropā tiek rīkotas zinātniskās konferences, izglītojošas kampaņas un atvērto durvju dienas, kas veltītas smadzeņu veselībai, izpētei un izpratnei. Tāpēc arī mūsmājās Eiropas Smadzeņu padomes (European Brain Council) atbalsta grupa Latvijā sadarbībā ar Neiroloģijas Attīstības fondu Eiropas Smadzeņu mēneša ietvaros 2013. gada 23. maijā viesnīcā Islande Hotel organizēja zinātnisku konferenci "Jauni izaicinājumi un iespējas smadzeņu slimību ārstēšanā". Pasākumu atklāja Latvijas veselības ministre Ingrīda Circene, mudinot aicinot izglītot sabiedrību, lai savlaicīgi tiktu atpazītas smadzeņu saslimšanas un veikta to ārstēšana, lai ietaupītu gan pacientu, gan valsts naudu. Zinātniskā konferencē ar prezentācijām uzstājās Latvijas vadošie neirologi, psihiatri, zinātnieki, veselības politikas un ekonomikas plānotāji .

  Veselības ekonomikas speciāliste Daiga Behmane norāda: “Slimības saistāmas ar nozīmīgām izmaksām. Veselības aprūpes plānotājiem jāvērtē un jāievieš izmaksu efektīvas darbības. Speciālistu aprindās pazīstamas trīs metodes veselības izmaksu analizēšanā: slimību izmaksu metode, makroekonomikas simulācija un statistiskās dzīves vērtības pieeja. Jāvērtē tiešās medicīniskās izmaksas, tiešās nemedicīniskās izmaksas un netiešās izmaksas, kas bieži vien sastāda vislielāko procentu.”

  Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas profesore Ināra Logina uzsver: “Smadzeņu saslimšanas izpaužas tikai tad, kad lielākā daļa nervu šūnu jeb neironu jau aizgājuši bojā. Šos procesus sekmē novecošanās, dažādas traumas un smadzeņu slimības. Esam pieraduši teikt, ka sāp sirds, nevis smadzenes. Tomēr smadzeņu loma vesela un darbspējīga indivīda dzīvē ir ļoti būtiska.” Galvenās smadzeņu saslimšanas, kas skar iedzīvotājus, var iedalīt vairākās grupās. Vienu no galvenajām vietām ieņem akūtas cerebrovaskulāras slimības jeb insults. Latvijā no insulta katru dienu mirst septiņi cilvēki. Viena trešdaļa no izdzīvojušajiem ir funkcionāli nespējīgi un atkarīgi no apkārtējiem cilvēkiem. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas dati liecina, ka 50% insultu cēlonis ir asinsvadu sistēmas emboli. Insulta profilaksē svarīga ir specializētas palīdzības sniegšana 3-4,5 stundu laikā.

  Būtisku lomu ieņem demence un citas neirodeģeneratīvas slimības – parkinsonisms, Alcheimera slimība, viegls kognitīvs deficīts. Šīs grupas slimību prevalence ir 10% gadījumu pēc 65 gadiem un 50% - pēc 85 gadiem.

  Iedzīvotājiem sastopamas arī dažādas motoneironu slimības gēnu mutācijas dēļ, neiroinfekcijas (ērču encefalīts, Laimas slimība), autoimūnas saslimšanas, multiplā skleroze, epilepsija.

  Rīgas Stradiņa universitātes Psihiatrijas un narkoloģijas katedras profesori vērš uzmanību arī uz psihisko saslimšanu augsto sastopamību. Prof. Elmārs Rancāns uzsver, ka Latvija pēc reģistrēto pacientu skaita ar psihiskās uzvedības traucējumiem ierindojas 5.vietā Eiropas Savienībā.

  Asoc.prof. Gunta Ancāne norāda: “Psihiskā veselība ir pati par sevi veselību sargājošs faktors. Veselība ir fiziska, emocionāla un sociāla labsajūta. Pierādīts, ka cilvēkiem ar labu psihisko veselību ir labāka fiziskā veselība, labāka dzīves kvalitāte.”

  Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Farmakoloģijas katedras vadītāja profesore Dr.habil.med.Vija Zaiga Kluša pēta nervu šūnu reģenerācijas iespējas: “Šī brīža tendences ir vērstas uz nervu audu “remontu”, neiroģenēzi, jaunu sinapšu veidošanu ietekmējošiem faktoriem. Izaicinājums ir sintezēt tādas molekulas, kas ļautu regulēt organisma pašaizsardzības mehānismus.”

  Zinātnisko konferenci apmeklēja vairāk kā 180 ārsti.

  http://www.europeanbraincouncil.org/
  http://www.europeanbraincouncil.org/projects/NBC_NAG-news.asp

 • "Masterclasses of Vertigo", 2012 MARITIM Park Hotel Riga

  2012. gada 15. novembrī, viesnīcā MARITIM Park Hotel Riga, Neiroloģijas attīstības fonds sadarbībā ar kompāniju Abbott rīkoja ikgadejo konferenci "Masterclasses of Vertigo", ko vadīja RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītājs, prof. Andrejs Millers. Konference sniedza iespēju iepazīties ar jaunākajiem atklājumiem reiboņa ārstēšanā, kā arī piedalīties diskusijās ar vadošajiem neirologiem.

  Konferencēs laikā Prof. Ināra Logina - RSU Neiroloģijas katedras asociētā profesore un Dr. Inese Kamša no Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas prezentēja reiboņa vadlīniju 2. daļu - par reiboņa aprūpes taktiku: izmeklēšanu un diagnostiku. Ārzemju vieslektora Prof. Dr. med. Michael Strupp (Minhenes L. Maximiliana universitate, neiroloģijas nodaļa, Vācija) prezentācijas laikā konferences dalībnieki varēja noklausīties uzstāšanos "Ka diagnosticēt un kā ārstēt vertigo, reibonis un nistagms". Dienas programmu turpināja Dr. Ildze Krieviņa no Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas ar klīnisko gadījumu apskati.

  Konferencē piedalījās vairāk kā 100 ārstu.

 • “Masterclasses of Vertigo”, 2011 Radisson BLU hotel Latvija

  2011. gada 27. oktobrī, viesnīcā Radisson BLU hotel Latvija, Neiroloģijas Attīstības fonds sadarbībā ar kompāniju Abbott rīkoja konferenci "Masterclasses of Vertigo", ko vadīja RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītājs, asoc. prof. Andrejs Millers. Tika prezentētas reiboņa vadlīnijas un ‘’Osvald’’ pētījuma nozīme neirologa darbā. Šogad atkal konferences dalībniekiem bija iespēja noklausīties ārzemju vieslektora prof. Herman Kingma (Maastricht University Hospital and full professor in Physics of the Vestibular Function at the faculty of Biomedical Physics (Technical University Eindhoven) sagatavoto prezentāciju Recent insight in the management of patients with vestibular disorders. Kā arī konferencē ar lekciju uzstājās profesore Ināra Logina – RSU Neiroloģijas katedras asociētā profesore un Dr. Inese Kamša no Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas. Konferencē piedalījās vairāk kā 100 ārstu.

 • „Parkinsona slimība no pacienta un ārsta skatījuma”

  Atzīmējot Parkinsona slimības dienu, šā gada 8.aprīlī viesnīcā „Radisson Blu Hotel Latvija" notika konference par Parkinsona slimību ārsta un pacienta skatījumā, ko organizēja Neiroloģijas Attīstības fonds.

  Konferences laikā lekcijas par Parkinsona slimības simptomiem, diagnostiku, ārstēšanu un komplikācijām lasīja Latvijas vadošie neirologi. Dienas kārtībā bija iekļautas arī klīnisku gadījumu prezentācijas.

  Stradiņa slimnīcas Neiroloģijas klīnikas vadītājs asoc.prof. Andrejs Millers: „Lai pareizi diagnosticētu kustību traucējumu slimības, nepieciešamas zināšanas par šīm saslimšanām, precīzas modernas diagnostikas metodes, kā arī pacients, kas gatavs sadarboties ar ārstu. Konferences mērķis ir vērst uzmanību uz šiem pamatnosacījumiem, lai sasniegtu rezultātu – efektīvu ārstēšanu, kas Parkinsona slimības gadījumā iespējama tikai ilgtermiņā.”

  Stradiņa slimnīcā darbojas Parkinsona slimības un citu kustību traucējumu kabinets. Pieraksta tālrunis 67069280.

  Parkinsona slimība ir viena no biežāk sastopamajām neiroloģiskām saslimšanām, kas skar nervu centrus, kuri atbild par kustību kontroli un regulēšanu. Pirmie slimības simptomi visbiežāk parādās vidēja vecuma pacientiem – pēc 60 gadiem, taču pēdējos gados ir vērojama pieaugoša tendence saslimšanai skart arvien jaunākus – 40 un 50 gadus vecus cilvēkus. Pasaules Veselības organizācija uzskata Parkinsona slimību par nopietnu veselības aprūpes problēmu. Eiropā vien no slimības cieš apmēram 1.2 miljoni cilvēku (Latvijā aptuveni 4 tūkstoši) un tai ir tendence ik gadu pieaugt.

  Konferenci vadīja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas vadītājs, RSU asociētais profesors Andrejs Millers.

  Konferencē piedalījās Dr. L.Smeltere, Dr. O.Minibajeva, Dr. G.Rozentāls, Dr. A.Lukša un Dr. J.Siņicka.

 • “Masterclasses of Vertigo”, 2010 Radisson BLU Daugava hotel

  2010. gada 8. decembrī, viesnīcā Radisson BLU Daugava hotel, Neiroloģijas attīstības fonds sadarbībā ar BO Abbott Products rīkoja konferenci "Masterclasses of Vertigo", ko vadīja RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītājs, Asoc. prof. Andrejs Millers. Konference sniedza iespēju iepazīties ar jaunākajiem atklājumiem reiboņa ārstēšanā, kā arī piedalīties diskusijās ar vadošajiem neirologiem.

  Konferencē ar lekciju uzstājās profesore Ināra Logina – RSU Neiroloģijas katedras asociētā profesore, kura stāstīja par vestibulāro kompensāciju un reiboņa patfizioloģiskajiem aspektiem. Dr. Evita Šlosberga no Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas savukārt runāja par integrēta reiboņa un vestibulāro kompensāciju klīniskajā paraksē, un noslēgumā Dr. Linda

  Nimroda no Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas Otorinolaringoloģijas klīnikas informēja par reibiņa pacientu aprūpi,kā arī par neiroplasticāti un rehabilitāciju.

  Konferencē piedalījās vairāk kā 100 ārstu.

 • Management of Parkinson's Disease" , 2010

  Parkinsona slimība ir viena no samērā bieži sastopamām saslimšanām, kas saistīta ar palidonigroretikulāro struktūru patoloģiju un izraisa kustību traucējumus. Pirmie slimības simptomi biežāk parādās vidēja vecuma pacientiem, bet pēdējos gados šī saslimšana kļūst pat par 40 un 50 gadus vecu cilvēku problēmu.

  Pasaules Veselības organizācija uzskata vecāku cilvēku populācijā izplatīto Parkinsona slimību par nopietnu veselības aprūpes problēmu. Eiropā vien apmēram 1,2 miljoni cilvēku cieš no Parkinsonisma un saslimšanām ir tendence ik gadu pieaugt.

  Tāpēc š.g. 28. oktobrī Radisson Blu Hotel Latvija pirmo reizi notika Neiroloģijas attīstības fonda, sadarbībā ar The Movement Disorders Society un RSU atbalstu, rīkotā starptautiskā konference “Management of Parkinson’s Disease”, kas cerams kļūs par aizsākumu ikgadēju šāda veida konferenču rīkošanai.

  No ārzemju lektoriem varam atzīmēt tādus atzītus ekspertus šajā jomā kā, Prof. Andrew Lees, MD, no University College London, Fellow of the Royal College of Physicians, Fellow of the United Kingdom Academy of Medical Sciences, un Prof. Werner Poewe, MD, Head of the Department of Neurology no University Hospital Innsbruck, Scientific Advisory Board Member. Konferenci vadīja Asoc.prof. Andrejs Millers un tajā ar lekcijām arī uzstājās Prof.Pille Taba (Tartu universitāte), Doc.Ligita Smeltere (P.Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca), Dr.Daina Pastare un Dr.Olga Minibajeva ( P.Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca), kā arī Katrin Sikk (North Estionian Regional Hospital).

  Dalības maksa konferencē bija ļoti demokrātiska, kas bija iespējams pateicoties Movement Disorders Society finansiālajam atbalstam.

 • “Masterclasses of Vertigo”, 2009 Radisson SAS

  2009. gada 5. novembrī, viesnīcā Radison SAS Neiroloģijas attīstības fonds sadarbībā ar SOLVAY PHARMA Latvija rīkoja konferenci "Masterclasses of Vertigo", ko vadīja RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītājs, Asoc. prof. Andrejs Millers. Konference sniedza iespēju iepazīties ar jaunākajiem atklājumiem reiboņa ārstēšanā, kā arī piedalīties diskusijās ar vadošajiem neirologiem.

  Konferencē ar lekciju uzstājās profesors Mišels Lekūrs (Micheal Lacour) – Francijas nacionālā zinātniskā pētniecības centra direktors, kurš iepazīstināja ar jaunākajām atziņām reiboņa kontrolē: vestibulāro traucējumu patafizioloģiju un klīniski praktiskajām korekcijas iespējām. Dr. E. Šlosberga savukārt runāja par reiboņa diagnostikas un ārstēšanas optimizāciju. Konferences sekciju sēdes vadīja Asoc. prof. L. Ķīse un Doc. E. Miglāne.

 • Eiropas Hemodinamikas un neirosonoloģijas konference (2009. gads, Latvija)

 • Sadarbībā ar A/S Olainfarm rīkotās starptautiskās neiroloģijas konferences

  2. Starptautiskā Neiroloģijas konference „Akadēmiskās īsās lekcijas par nervu sistēmas slimību un traumu ārstēšanas jautājumiem I un II ” (2007. gads)

  1. Starptautiskā Neiroloģijas konference “ Nervu sistēmas slimību un traumu pirmās ārstēšanas atsevišķi jautājumi” ( 2006. gads)

 • Atbalsts ārstu dalībai starptautiskos kongresos

  2009. gada Eiropas ārstu kongress Florencē.

 • Citi projekti

  RSU projekts „ Zinātniskās darbības attīstība un infrastruktūras nodrošināšana augstskolās un koledžās”, apakšprojekts - „Bakteriālu un vīrusinfekciju persistences inducētās makroorganisma aizsargmehānismu izmaiņu konstelācijas : jauni jautājumi, jaunas atbildes” ( 2008. gads).

test