• 13. Neirologu vasaras skola 2019

  Kā jau katru gadu aicinām piedalīties Neirologu vasaras skolā, kas notiks 7. – 8. jūnijā Dikļos. Jau 13. gadu pēc kārtas tiksimies, lai diskutētu par aktuālām tēmām neiroloģijā, apspriestu interesantus klīniskus gadījumus un dalītos pieredzē. Tā ir lieliska iespēja atjaunot kontaktus un apspriest aktuālas nozares problēmas, tendences un pašreizējo praksi. Vairāk informācijas mājas lapā www.neirologuskola.lv.

  Priecāsimies Jūs redzēt Dikļos!

 • 12. Neirologu vasaras skola 2018

  "Paroksismāli stāvokļi neiroloģijā"

  01.– 02. jūnijā

  Viesnīcā “Europa City Amrita”

  Liepājā, Rīgas ielā 7/9


  Programma  01.06.2018

  13:00-13:15

  Konferences atklāšana

   

  Prof. A. Millers

  13:15-14:00

  Neatpazītie epileptisku lēkmju mīmi: kardiogēna sinkope vai epileptiska lēkme?

  Prof. Oskars Kalējs

  14:00 – 14:30

  Epileptisku lēkmju semioloģija

  Dr. Elīna Pūcīte

  14:30-15:15

  Neatpazītie epileptisku lēkmju mīmi:

  neirāli mediēta sinkope vai epileptiska lēkme?

  Dr. Jānis Mednieks

  15:15-16:00

  Nekonvulsīvs status epilepticus – klīnika, diagnostika,  terapijas taktika un prognoze

  Dr. Normunds Sūna

  Pārtraukums 16:00-17:00

   

  Elektroencefalogrāfijas praktiskā demonstrācija

  17:00-17:45

  MRI pielietojums paroksizmālu stāvokļu diagnostikā.

   

  Dr. Sarmīte Dzelzīte

   

  17:45 – 18:30

  Miokloniju diferenciāldiagnoze

  Prof. Andrejs Millers /Dr. Marija Mihailova

  18:30 – 19:15

  EEG dažādās sejas. Iespējas ārpus rutīnas izmeklējuma.

   Dr. Jurģis Strautmanis

  02.06.2018

  9:00-9:45

  Nakts galvassāpes. Vai MR un EEG atvieglo (pacienta/ārsta) ciešanas?

  Dr. Aija Freimane

  9:45-10:30

  Migralepsija

  Dr. Evija Gūtmane Dr. Normunds Sūna

  10:30-11:15

  “ Drop attack” – citi iemesli, kāpēc cilvēki  krīt .

  Dr. Alfrēds Lukša

  11:15-11:30

  Vasaras skolas noslēgums

   

   


 • 11. Neirologu vasaras skola 2017

  2017.  gada 9. – 10. jūnijā Dikļos notika 11. Neirologu vasaras skola, tās tēma bija "Retās slimības neiroloģijā" un tajā piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku – ārstu neirologu un citu speciālistu. Neiroloģijas Attīstības Fonds organizēja šo izglītojoši zinātnisko pasākumu jau 11. gadu, sniedzot neirologiem iespēju paaugstināt savu profesionalitāti, pieaicinot Latvijas ekspertus neiroloģijā.
  Tika apskatītas vairāku retu neiroloģisko slimību ārstēšanas tendences un diagnostikas iespējas Latvijā un pasaulē, galveno uzmanību veltot pēdējā laikā aktuālākām problēmas nostādnēm reto slimību un ne tik retu, bet grūti diagnosticējamu slimību gadījumos. Konferences galvenā mērķauditorija bija Latvijas neirologi, ģimenes ārsti, kā arī citi veselības aprūpes speciālisti, kuri piedalās neiroloģisko pacientu ārstēšanā.

 • 10. Neirologu vasaras skola 2016

  Neiroloģijas Attīstības fonds šogad rīkoja jau 10. Neirologu vasaras skolu, kas  notika Liepājā, 1. – 2. jūlijā, koncertzālē “Lielais Dzintars”. Šī gada pasākuma galvenā tēma bija "Neiroloģija Latvijā un Pasaulē", uz kuru ieradās vairāk nekā 130 speciālisti no visas Latvijas.

  Organizatori bija parūpējušies par interesantu programmu pieaicinot ārzemju lektorus no Vācijas, Norvēģijas un Kanādas.  Divu dienu garumā dalībniekiem bija iespēja noklausīties lekcijas par visdažādākām tēmām neiroloģijā – demences ārstēšana un diagnostika, insulta ārstēšana, miega traucējumi pieaugušajiem un bērniem, Parkinsona slimība un aktualitātes neirodeģeneratīvo slimību pētījumos.

  Pirmajā dienā no lektoriem uzstājās Prof. Jens Pahnke (Norvēģija), Dr. L. Smeltere (Veselības centrs 4), Dr. pharm. U. Beitnere (Latvijas Universitāte), Dr. L. Āva (Vācija) un Prof. E. Miglāne, Dr. H. Kidikas, Dr. K. Jurjāns no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas. Savukārt otrajā dienā turpināja lektore Dr. A. Bingeliene (Kanāda), Doc. J. Svaža (Miega slimību centrs) un Dr. B. Norīte-Lapsiņa (BKUS). Pasākumu atklāja un noslēdza Prof. A. Millers.

  Liels paldies visiem, kas finansiāli atbalstīja un palīdzēja noorganizēt šo pasākumu, kā arī lektoriem un dalībniekiem, kuri piedalījās 10. Neirologu vasaras skolā!

 • 7. Neirologu vasaras skola 2013

  Ikgadējā Neirologu Vasaras skola par tēmu "Antikoagulanti - mūsdienu skatījums neiroloģijā" šogad norisinājās 5.-6. jūlijā Dikļu pilī. Dalībnieku skaits sastādīja vairāk kā 140 speciālisti neiroloģijas un kardioloģijas specialitātē no visas valsts.
  Pēc tradīcijas pasākumu atklāja un vadīja Neiroloģijas Attīstības fonda vadītājs, prof. Andrejs Millers, otrās dienas sēdi vadīja docente Evija Miglāne.

  Programmas ietvaros Vasaras skolas dalībniekiem bija iespēja noklausīties ne tikai neirologu skatījumu par mūsdienu aktuālo jautājumu neiroloģijā, proti, antikoagulantu pielietošanu cerebrālā infarkta pacientiem, bet arī bija iespēja dzirdēt Latvijas vadošo kardiologu uzstāšanos par šo tēmu. Kopsummā 10 lektori iztirzāja antikoagulantu lietošanu no vairākiem skatu punktiem un 8 lektori, tajā skaitā arī speciālisti no reģionālajām slimnīcām, dalījās savā praktiskajā pieredzē.

  Pirmajā dienā lektoru vidū šogad bija asoc. prof. Gustavs Latkovskis, asoc. prof. Oskars Kalējs, dr. Ainārs Rudzītis, doc. Evija Miglāne, Dr. Biruta Tilgale,  Dr. Olga Minibajeva, dr. Anželika Gudreniece. 

  Vasaras skolas otrās dienas programmu turpināja dr. Ilga Ķikule, dr. Ramona Valante, dr. Jānis Mednieks, dr. Santa Sabeļņikova, dr. Sotveiga Valtiņa-Briģe, dr. Andrejs Kostiks.
  Par reģionālo slimnīcu praktisko pieredzi vēstīja neirologi dr. Alfrēds Lukša (Vidzemes slimnīca), dr. Tatjana Krasnopjorova (Liepājas slimnīca), dr. Ilona Urtāne (Ventspils slimnīca), dr. Gatis Sprudzāns (Daugavpils slimnīca).

 • 5. Neirologu vasaras skola 2011

  5. Neirologu vasaras skola notika 1. – 2. jūlijā, Apšuciemā, viesnīcā Arkadia, kur piedalījās vairāk kā 130 ārsti no visas Latvijas.

  Pasākumu atklāja Neiroloģijas Attīstības fonda vadītājs, asoc. prof. Andrejs Millers, un vadīja Latvijas Neirologu biedrības prezidents Egils Vītols.

  Šogad vasaras skolas tēma bija “Epilepsijas pacientu dzīves kvalitāte”, kur kopumā uzstājās 9 lektori, ne tikai no Latvijas, bet arī vieslektors prof. dr. med. Holger Lerche no Vācijas klīnikas Neurologische Klinik des Universitats klinikums Ulm.

  Šogad lektoru vidū bija Dr. N. Sūna no PSKUS, Dr. A. Veržbickis (VSIA “Slimnīca Gintermuiža”), Dr. B. Norīte – Lapsiņa un Dr. J. Strautmanis (BKUS), Dr. S. Ašmane un Dr. O. Migliniece (RAKUS), Dr. M. Gintere (Rīgas 1. slimnīca) un M. Psych. J. Cihanoviča, kuru pārstāvētās tēmas bija ļoti dažādas un saistošas.

 • 4. Neirologu vasaras skola 2010

  2. un 3. jūlijā, Vidzemē, Dikļu pilī notika gadskārtējā neirologu vasaras skola, ko vadīja Neiroloģijas attīstības fonda priekšsēdētājs, Asoc. profesors Andrejs Millers.
  Šī gada vasaras skolas tēma bija “MUSKUĻU SASLIMŠANAS NO HISTOLOĢIJAS LĪDZ TERAPIJAI”.
  Pirmajā dienā vasaras skolas dalībnieki savas zināšanas varēja papildināt par tēmu „Neiromuskulāras saslimšanas - no anamnēzes līdz diagnozei”, bet otrajā dienā - „Miastēnija un neiromuskulārās slimības bērniem.”
  Vasaras skolas konferencē ar lekcijām uzstājās neiroloģe M. Naudiņa , bērnu neiroloģe S. Lindenberga , neiroloģe - elektrofizioloģe A. Zeile, histoloģe Z. Jaunmuktāne, kā arī neiroloģijas rezidenti M. Timčenko, I. Mičule, M. Jakovickis un E. Pūcīte

 • 3. Neirologu skola 2009

  Norises vieta - Liepājā, tās tēma - „Ateroskleroze – tās mūsdienīgas korekcijas iespējas”
  To veidoja gan praktiskā, gan teorētiskā daļa. Pasākuma praktiskajā daļā tiešraidē no operāciju zāles tika demonstrētas endovaskulārās ārstēšanas metodes, kā arī notika klīnisko gadījumu ultrasonogrāfisko datu prezentācija. Teorētiskajā daļā mediķi stāstīja par intrakraniālām un ekstrakraniālām miega artēriju stenozēm, to diagnostikas un endovaskulārās ārstēšanas iespējām.

 • 2. Neirologu vasaras skola 2008

  Norises vieta - Baltezerā, tās tēma - „Neirologs - sāpju pacienta ielenkumā”.

 • 1. Neirologu vasaras skola 2007

  Norises vieta - Siguldā, tās tēma - „ Parkinsonisms - slimības medikamentozā un ķirurģiskā ārstēšana”

test